Gropedia
Advertisement
Gropedia
Wikipedia-icon.png Ta strona zawiera treści z Wikipedii będące na licencji Creative Commons.

Zobacz oryginalny artykuł i autorów.

Euopesjka okładka

Szalone przygody Kaczora Donalda (ang. Donald Duck: Quack Attack, znane również jako Donald Duck: Goin' Quackers w Stanach Zjednoczonych) – komputerowa gra platformowa stworzona przez Ubisoft Montreal i Disney Interactive, wydana przez Ubisoft na różnorakie konsole oraz komputery osobiste z systemem Windows. Całkowicie różna gra z tym samym tytułem została wydana na konsole Game Boy Color oraz Game Boy Advance, z czego ta na drugą z wymienionych została nazwana Donald Duck Advance.

Gra została stworzona jako hołd dla Carla Barksa, który umarł w 2000 roku[2].

Amerykańską nazwę (Goin' Quackers) nosi również album muzyczny o Kaczorze Donaldzie wydany w 1980, jednakże poza tytułem nie ma żadnych zamierzonych podobieństw pomiędzy grą a albumem[3].

Muzyka gry została skomponowana przez Shawna K. Clementa.

Rozgrywka[]

Ułamek rozgrywki

Szalone Przygody wymaga od gracza poruszania się po różnych lokacjach, jak las lub miasto, omijając przeszkody. Punkt widzenia zmienia się wraz z poziomami pomiędzy dwuwymiarowym side-scrollerem i trójwymiarową platformówką

Fabuła[]

Szalone przygody Kaczora Donalda zaczynają się transmisją telewizyjną Kaczki Daisy z odkrycia tajnej siedziby złego magika Merlocka. Daisy zostaje jednak porwana przez Merlocka podczas reportażu. Kaczor Donald zamierza znaleźć ją z pomocą nowego wynalazku Diodaka, „Turbo Tuby Teleporterskiej”, który umożliwi znalezienie Merlocka i Daisy. Podczas swojej przygody, Donald będzie musiał m.in. walczyć ze swoim arcywrogiem Gogusiem Kwabotynem, odzyskać części „Turbo Tuby Teleporterskiej”, odwrócić czar, jaki Merlock rzucił na zabawki Hyzia, Dyzia i Zyzia. Innymi postaciami pojawiającymi się w grze są między innymi Bracia Be i Magika De Czar.

Porty[]

Amerykańska okładka

Nintendo 64[]

Wersja Nintendo 64 jest podobna,tylko,że piosenka zmieniona z midium.A grafika zmieniona dom upodobniani z Nintendo 64.

Game Boy Color[]

Japońska okładka

Wersja na Game Boy Color,przestawia 2-wymiarową platformówkę z tymi elemntami.Pojawiają się też postacie z innych bajek kaczora donald.

Okładka na Playstation 2

Konsole z 6 generacji[]

Wersji na konsole z 6-generacji wyglądają inaczej.Wersja Dreamcast prezentuje,tak samo,tylko inna grafika,i inne udźwiękowienie.Wersja Playstation 2,Gamecube jest inna grafika muzyka i inne.