FANDOM


Gothic II

Okładka gry

Gothic II – gra RPG stworzona przez Piranha Bytes, a wydana przez JoWooD Entertainment w 2002 roku. Gothic II jest kontynuacją gry Gothic. Polskim dystrybutorem został CD Projekt.

FabułaEdytuj

Uwaga!
W dalszej części artykułu znajdują się informacje dotyczące fabuły danej gry


Fabuła Gothika II kontynuuje tę z poprzedniej części gry. Bezimienny Bohater dzięki nekromancie, Xardasie zostaje w magiczny sposób wyciągnięty spod gruzów Świątyni Śniącego – miejsca ostatniej batalii Gothika. Jednak nekromanta już na początku mówi Bezimiennemu o nowym zagrożeniu, jakie pojawiło się na wyspie Khorinis. Tym razem zagrożeniem stały się Smoki, wezwane tam przez Śniącego podczas gdy został wygnany. Bohater nie może jednak ruszyć od razu do boju, przez dokładnie trzy problemy. Po pierwsze główny bohater, będąc przez około 30 dni nieprzytomnym, stracił swoje umiejętności zdobyte w koloni karnej, drugą sprawą jest to że świat, w którym rozgrywała się akcja pierwszej części gry - Górnicza Dolina jest teraz w całości okupowana przez istoty podległe Beliarowi - Orków. Po trzecie nasz sprytny mag od razu orientuje się, że Smoki dostają od kogoś rozkazy. Musimy więc z nimi porozmawiać, a do tego potrzebny nam będzie magiczny artefakt zwany Okiem Innosa, który zmusi smoki do mówienia prawdy. Pierwszym krokiem do zdobycia go jest przyłączenie się do jednego z trzech gildii; Paladynów/Strażników Miejskich, Najemników/Łowców Smoków lub Nowicjuszy/Magów Ognia z Klasztoru Innosa na wyspie Khorinis.

Główni przeciwnicyEdytuj

  • Bagienny Smok – Pandrodor;
  • Kamienny Smok – Pedrakhan;
  • Ognisty Smok – Feomathar;
  • Lodowy Smok – Finkregh;
  • Ognisty Smok – Feodaron (brat Feomathara);
  • Smok ożywieniec.

ŚwiatEdytuj

Cały świat w Gothic II jest większy od tego z pierwszej części gry. Lokacji w grze jest kilka, są to:

  • Miasto Khorinis

Miasto ludzi na wyspie Khorinis; dawniej jedno z najbogatszych miast Królestwa Myrtany;

  • Górnicza Dolina

Dawna kolonia karna, do której przed upadkiem Magicznej Bariery trafiali wszyscy przestępcy, którzy mieli w kopalniach wydobywać magiczną rudę dla wojsk Króla Rhobara III, tam trafia Bezimienny - bohater trzech pierwszych części gry. Oprócz tego jest to miejsce akcji Gothic I.

  • Wyspa Irdorath

Wyspa znajdująca się nieopodal wyspy Khorinis. Znajduje się na niej jedna z Świątyń Beliara, jest tam również główny przeciwnik Bezimiennego bohatera - Smok Ożywieniec.

Dodatek Edytuj

W 2003 pojawił się dodatek do drugiej części.Pot tytuł "Noc Kruka".Bezimnienny,pomógł Magom Wody,żeby pokonać Magnata Kruka.Pojawiają się nowe bestie między innymi:Bagienny truteń,Bagienny Golem,Bagienny Szczur,Brzytwiak,Kamienny Strażnik i inne oraz nowe zwierzęta - aligator i pantera.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.