FANDOM


Ze względu na jedną z zasad systemu Wiki, czyli zachowanie bezstronności, artykuły o grach nie powinny zawierać opinii autora (negatywnej, lub pozytywnej). W tym celu powstał portal recenzentów, gdzie każdy może napisać recenzję dotyczącą danej gry.

Ogólne pojęcie recenzjiEdytuj

Hasło "Recenzja" z Wikipedii

"Recenzja to krytyczne omówienie utworu artystycznego lub naukowego, którego celem jest poddanie ocenie wartości tego dzieła w oparciu o powszechnie przyjęte kryteria, lub w sposób czysto subiektywny.

Dwa podstawowe rodzaje recenzji to:

  • Recenzja artystyczna - oceniająca dzieło artystyczne (literackie, filmowe, dzieło sztuki) zgodnie lub niezgodnie z aktualnie przyjętymi kryteriami wartości artystycznych i poznawczych. Recenzja artystyczna przyjmuje najróżniejsze formy - od krótkiej notatki prasowej po rozbudowany, wielostronicowy esej. Recenzje artystyczne piszą najczęściej zawodowi recenzenci, choć często zdarza się, że swoje dzieła recenzują nawzajem sami artyści. Recenzja artystyczna może być pisana zarówno z bardzo subiektywnego punktu widzenia jak i w oparciu o ścisłe "akademickie" kryteria. Recenzja artystyczna ma często znaczny wpływ na osiągnięcie dużej popularności przez dzieło, choć często zdarza się, że dzieła uzyskują popularność wbrew negatywnym recenzjom. Recenzje artystyczne są niemal zawsze pisane po upublicznieniu (przez wystawienie lub druk) dzieła. [...]"

Jak zacząćEdytuj

Na początku odwiedź Portal recenzentów. Przeglądnij powstałe recenzje, sprawdź te potrzebne, albo napisz jedną do gry w którą ostatnio grałeś/aś. Ważne jest, abyś ją zatytułował w ten sposób:

Recenzja: tytuł gry (Twój nick)

np.

Recenzja: Golden Sun (Kowalski)

Na końcu recenzji musi się pojawić raz jeszcze informacja, kto był recenzentem. Ma to wyglądać mniej więcej tak:

Recenzent; Ktośtam

Nie powinien podpisywać się nikt inny. Nie zapomnij o kategorii!

Następnie należy do danej gry dodać Szablon:Recenzja (instrukcja obsługi szablonu w dyskusji).

Co dalejEdytuj

Następnie powinieneś dodać kilka informacji do portalu. Powinieneś umieścić recenzję w dziale "Najnowsze recenzje" (chyba, że zrobi to ktoś za ciebie) i wspomnieć o sobie w dziale "Recenzenci". Jeśli sądzisz, że napisałeś niezłą recenzję, umieść ją w kadydaturze na medal.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.