FANDOM


Wikimedia-icon.png Oryginalna wersja tego pliku znajduje się na Wikipedii lub innym projekcie Fundacji Wikimedia.
Pacman

Pacman

Pacman - słynna gra zręcznościowa autorstwa Namco polegająca na sterowaniu małego stworka w celu zdobywania pożywanie (a tym samym i punktów) oraz uciekania przed czterema duszkami. Gra jest podzielona na poziomy, które zmieniają się po zjedzeniu wszystkich elementów w grze. Gra doczekała się wielu odmian. Gra zadebiutowała w 1980 roku. Projektantem gry był Tōru Iwatani.

FabułaEdytuj

Kierujemy żółtą kulką (Pacman'em) pożerając białe malutkie kulki. Poruszając się po labiryncie, należy unikać czterech duszków (różowego - Pinky, błękitnego - Inky, czerwonego - Blinky i pomarańczowego - Clyde), które poruszają się po całej planszy. Plansz (ekranów) jest aż 255.

Rekord świataEdytuj

Rekord świata, który jest nie do pobicia, gdyż stanowi maksymalną liczbę osiągalnych punktów, ustanowił 3 lipca 1999 Billy Mitchell. Wynosi on 3,333,360 punktów (wszystkie 255 plansz). Dokonał tego w ciągu 6 godzin. Podczas bicia rekordu Pac-Man zjadł wszystkie kulki, specjalne kulki, wszystkie przestraszone duszki i premie w postaci owoców. Nie stracił przy tym ani jednego życia.

OdmianyEdytuj

Linki zewnętrzneEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.