FANDOM


PSX-Console-wController

Konsola z Dualshokiem

Playstation.Konsola Sony.Konsola postała w 1994 r. w japonii,a w 1995 r. w Ameryce i Europie.

Historia Edytuj

Snes CD

Przystawka CD-ROM

Nintendo,próbowało zrobić przystawkę CD o nazwie Snes CD,dla swojem zbliżającej konsoli SNES'a.Później Nintendo z Sony pracowało razem nad Nintendo Play Station.Potem Sony potajemnie zrywa umowę,a Nintendo z Philips stworzy Philips CD-i.Potem Sony pracowało nad włąsną konsolą i równierz pracowałą nad kontrolerami.1994 r.pojawiła się konsola Playstation.

Nintendo Play Station

Prototyp konsoli (2015 znaleziony)

Która ma grafikę 3D oraz dziwny pad bez gałek.Konsola była popularna że wydane zostałe gry (niektóre tylko na PSone,niektóre też na inne systemy;Segi Saturn,Nintendo 64,3DO).

Pad Edytuj

PSX first controller

Pierwszy kontroller

Piewszy kontroler był taki.Nie miał analogów,miał rączki,przysciski;star,select,przyciski;kółko,krzyżyk,trójkąt,kwadrat,bampery i spusty.Drugi czyli Analog kontroler był różnił się od poprzedniego.Miał gałki analogowe,miał zmienione bumpery i spusty,ma przycisk analog do uruchamiania kontrolera i niema wibracji.Trzeci i ostatki Dualshock,ma bumpery i spusty jak pierwszy kontrolerze,ma wibracje i dłuższy.

Odświeżona wersja Edytuj

PSone

Odświeżona wersja konsoli

W 2000 r. gdy konsola "umierała",wydano PSone odświeżoną konsolę Playstation 1.Była mniejsza okrągła i pad był wzorowany do tego;Dualshok,ale był jaśniejszy i nie był napis Playstation,tylko "PSone".Konsola miała również ekran LCD,który można grać na "małym ekranie".Produkcje konsoli skończono w 2006 r.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.