FANDOM


Wikimedia-icon.png Oryginalna wersja tego pliku znajduje się na Wikipedii lub innym projekcie Fundacji Wikimedia.
Syberia jest grą przygodową wydaną przez firmę Microïds w roku 2002. Gra jest typu "point and click" co oznacza, że gra od użytkownika wymaga jedynie klikania myszą na odpowiednie elementy. Syberia nie zawiera żadnych elementów zręcznościowych. Gra zyskała dużą popularność wśród graczy.

Autorem Syberii jest Benoît Sokal - twórca słynnego L'Amerzone. Gra w Polsce została wydana przez firmę Cenega. Autorzy w 2004 roku wydali sequel gry - Syberię 2.

Fabuła gryEdytuj

Uwaga!
W dalszej części artykułu znajdują się informacje dotyczące fabuły danej gry


Główny wątekEdytuj

Główną bohaterką gry jest amerykańska prawniczka Kate Walker, która przybyła do miejscowości Valadilene (fikcyjna wioska w której rozpoczyna się gra) w Alpach Francuskich aby sfinalizować kupno fabryki mechanicznych zabawek przez amerykański koncern. Jednak na miejscu okazuje się, że Anna Voralberg - osoba, która miała podpisać akt sprzedaży, nie żyje, a jedyny spadkobierca: Hans Voralberg przebywa gdzieś na Syberii. Zadaniem Kate będzie odnalezienie Hansa.

Pozostali bohaterowieEdytuj

Oprócz Kate w grze wystąpią m. in. mechaniczny robot - maszynista Oskar, który w poszukiwaniu Hansa będzie ją woził po całej Europie nakręcanym pociągiem; oszalały właściciel nieczynnej kopalni; rektorzy uniwersytetu i pewna diwa operowa.

MiastaEdytuj

W czasie podróży na Syberię Kate Walker będzie kilkakrotnie zatrzymywać się w różnych miasteczkach. Jej zadaniem będzie usuwać wszelkie przeszkody prawne i fizyczne, które będą uniemożliwały odjazd. Gracz zwiedzi 4 miejscowości: małe, urocze Valadilene; miasteczko uniwersyteckie Barrockstadt; niemal opuszczony kompleks przemysłowy Komkolzgrad i uzdrowisko Aralbad.

TechnikaliaEdytuj

Grafika, jak na przykład w Najdłuższej Podróży, składa się z trójwymiarowych postaci i dwuwymiarowych teł. Lokacje, mimo że są płaskie, są misternie wykonane. Autorzy starali się, aby gra miała bardzo tajemniczy i mistyczny wygląd. Dźwięki otoczenia są bogate i jest ich wiele, ale do gry skomponowano tylko 4 dłuższe utwory, które są odtwarzane w tle. Zagadki w grze nie są tak trudne, jak w niektórych grach przygodowych, ale potrafią zatrzymać na pewien czas. Miejsca, które zwiedzamy są obszerne, ale niestety prawie opuszczone przez ludzi. Innowacją jest to, że Kate może posługiwać się telefonem komórkowym - może wykonywać rozmowy (czasem jest to potrzebne, aby poruszyć fabułę dalej) a także odbierać połączenia np. od zniecierpliwionego przełożonego, narzeczonego, czy matki. W czasie dialogu z postaciami mamy do wyboru różne tematy do rozmowy.

Zobacz teżEdytuj

Zewnętrzne linkiEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.