FANDOM


Wikimedia-icon.png Oryginalna wersja tego pliku znajduje się na Wikipedii lub innym projekcie Fundacji Wikimedia.
Syberia 2 jest kontynuacją bestsellerowej gry Syberia pomysłu Benoîta Sokala. Jest niejako kolejnym rozdziałem historii, bo fabuła gry rozpoczyna się tydzień po wydarzeniach kończących pierwszą część. Podobnie jak poprzedniczka, Syberia 2 jest grą typu "point and click" (od użytkownika wymaga jedynie klikania myszą na odpowiednie elementy) lecz autorzy wprowadzili tu nowe rozwiązanie - w grze można sterować również klawiaturą. Wybór kontrolera (mysz czy klawiatura) sprowadza się do jednego kliknięcia w menu opcji. Nie można sterować jednocześnie i jednym i drugim. To rozwiązanie jest stosowane teraz w pozostałych grach tego typu firmy Microïds np. Still Life. Prace nad grą trwały krócej niż nad Syberią, mimo to czas potrzebny na przejście Syberii 2 będzie porównywalny z ilością czasu, jaką zabrało ukończenie poprzedniczki. W polskiej wersji językowej (wydanej jak zwykle przez Cenegę Poland) w rolach głównych udział biorą ci sami aktorzy, co poprzednio. Wygląd gry pozostał prawie niezmieniony: lokacje i postaci zostały misternie i dokładnie wykonane. Jedyną różnicą w grafice widoczną na pierwszy rzut oka jest to, że silnik ma zaimplementowany mechanizm wyświetlający losowo płatki śniegu. Pomysłodawca - Benoît Sokal, poinformował graczy, że jest to ostatnia gra z cyklu, ale niewykluczone, że kiedyś jeszcze pojawi się gra z Kate Walker w roli głównej.

Fabuła gryEdytuj

Uwaga!
W dalszej części artykułu znajdują się informacje dotyczące fabuły danej gry


Główny wątekEdytuj

Gra rozpoczyna się animacją, w której to Kate Walker przyrzeka Hansowi Voralbergowi, że dowiezie go na Syberię (tu należy wspomnieć, że Hans mówiąc "Syberia" ma na myśli tajemniczą, niemal nikomu nieznaną wyspę u wybrzeży Rosji, która odnalazł czytając mity).

Pozostali bohaterowieEdytuj

Tak, jak w Syberii towarzyszy nam wysoce wyspecjalizowany automat-maszynista imieniem Oskar. W grze będzie kilkunastu nowych ważnych bohaterów między innymi Iwan i Igor: para niezbyt rozgarniętych rzezimieszków; pułkownik Goupatchev; mała dziewczynka Malka i krzyżówka psa z foką, nazwywana Youki, zwierzak będzie krok w krok chodził za Kate.

MiejscaEdytuj

W grze odwiedzimy kilka interesujących miejsc (w przeciwieństwie do Syberii nie można mówić tu o miejscowościach) takich, jak: małe miasteczko na trasie o nazwie Romansburg, klasztor, okolice zerwanego mostu, wioska mitycznego plemienia Jukoli i sama Syberia (wyspa).

TechnikaliaEdytuj

Silnik gry został usprawniony nie tylko pod kątem wyświetlania opadów śniegu - jest również o wiele wydajniejszy od oryginału. Postaci są bardziej szczegółowe, a ich animacje płynniejsze i bardziej naturalne. Zagadki stoją na trochę wyższym poziomie niż w poprzedniej grze - wymagają większego myślenia, kojarzenia faktów, znajdowania wyjścia z problemu i rozumienia powiązań między poszczególnymi częściami zagadki. Przykładem tego jest zagadka na samym końcu gry: składa się z kilku odrębnych części, ale powiązanych ze sobą; błąd w jednej oznacza błędy w pozostałych; wymaga też skojarzenia paru niby nieznaczących zdarzeń z gry. Dźwięki otoczenia nie zmieniły się w porównianiu z Syberią. Muzyka autorstwa Inona Zura, znanego kompozytora stoi, według recenzentów, na wysokim poziomie, jednak jest zbyt cicha - często jej nie słychać. Wygląd interfejsu absolutnie się nie zmienił, usunięto tylko kilka zupełnie niepotrzebnych funkcji jak na przykład podgląd tematów rozmowy. Autorzy jednak nie chcieli zmieniać wyglądu, więc owe opcje po prostu zdeaktywowali, a ich ikony pozostały na starych miejscach.

Zobacz teżEdytuj

Linki zewnętrzne Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.