FANDOM


The Elder Scrolls: Online jest grą MMORPG. Głównym wątkiem gry jest powstrzymanie daedrycznego księcia Molag Bala przed wciągnięciem świata Tamriel do swojej domeny. Akcja gry będzie się odbywać w Drugiej Erze. W grze dostępne będą trzy główne frakcje i dziewięć ras. Pomimo polskiej premiery, gra nie otrzyma polskiego tłumaczenia.

FabułaEdytuj

Akcja gry toczy się podczas Drugiej Ery, w roku 583. Kiedy to rodzina Tharn, obecni władcy Cyrodiil, chcąc odzyskać utraconą potęgę przez Imperium, podpisała pakt z potężnym nekromantą Mannimarco. Miał on uzupełnić cesarskie siły przez wskrzeszenie poległych żołnierzy. Jednak nekromanta potajemnie, spiskuje z Molag Balem, który chce przejąć władzę nad światem.

Główne frakcjeEdytuj

Aldmerskie DominiumEdytuj

Sojusz ten, prowadzony jest przez Królową Ayrenn. Składa się z Altmerów, Bosmerów, Khajiitów i kontroluje Wyspy Summerset, Elsweyr i Puszczę Valen .

Przymierze DaggerfallEdytuj

Sojusz ten, kierowany jest przez króla Emeryka , składa się z Orków, Bretonów, Redgardów i kontroluje Wysoką Skałę, Hammerfell i Orsinium.

Pakt EbonheartEdytuj

Sojusz ten, kierowany jest przez Jorunna Króla-Barda składa się z Dunmerów, Argonian, Nordów i kontroluje Skyrim, Morrowind i Czarne Mokradła.

Inne frakcje Edytuj

Inne potwierdzone frakcje:

  • Gildia Magów
  • Gildia Złodziei
  • Gildia Wojowników
  • Mroczne Bractwo