FANDOM


World in Conflict - strategiczna gra czasu rzeczywistego stworzona przez Massive Entertainment, wydana przez Sierra Entertainment na platformy PC (Tylko Windows) i Xbox 360. Czas akcji to rok 1988, w którym problemy ekonomiczne, podobne do tych z rzeczywistości, zmuszają Związek Radziecki do wkroczenia na teren Europy Zachodniej, wchodząc w konflikt z wojskami NATO.

W grze wcielamy się w młodego dowódcę, porucznika Parkera. Przez całą grę nie zobaczymy jego twarzy w cutscenkach, mimo, że w nich występuje.

ArsenałEdytuj

Punkty posiłkówEdytuj

Gra bazuje na systemie "punktów posiłków". Na początku każdej rozgrywki dostajemy wyznaczoną wcześniej liczbę tych punktów, które możemy wydać na różnego typu pojazdy, czy piechotę. Do końca rozgrywki nie możemy mieć więcej punktów, niż te które zostały wyznaczone na początku. Po stracie pojazdu czy piechoty odzyskujemy punkty na niego wcześniej wydane.


Punkty wsparciaEdytuj

Oprócz tego mamy również "punkty wsparcia". Są to punkty, które dostajemy za niszczenie jednostek przeciwnika, naprawianie własnych oraz za inne osiągnięcia. Punkty te można wydać na dodatkowe wsparcie ogniowe np: celny ostrzał artyleryjski, czy napalm. Trzeba uważać bo wsparcie ogniowe może też zniszczyć nasze jednostki.


Bomba atomowaEdytuj

Prawdziwą "gwiazdą" arsenału World in Conflict, jest bomba atomowa. Jest to najdroższa broń kupowana za punkty wsparcia. Niszczy ponad 75% mapy łącznie z jednostkami (naszymi i przeciwnika). Jest szczególnie podziwiana za wspaniały efekt graficzny, któremu większość osób przypatruje się z zachwytem, mimo zobaczenia go 20 czy 30 raz z rzędu.

W kampanii używamy tej broni tylko raz.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.